Všeobecné obchodné podmienky

Všeobecné obchodné podmienky

platné od 1. januára 2020

 

Všetky fotografie sú predmetom autorského práva a majetkom fotografa a nesmú byť použité pre komerčné účely, propagáciu alebo predaj tretej strane bez písomného súhlasu autora. Fotografované osoby môžu používať fotografie ľubovoľne pre svoju nekomerčnú osobnú prezentáciu.

 

Objednaním sa na fotografovanie potvrdzujete prijatie týchto podmienok a váš súhlas s nimi.

 

CENA za jednotlivé balíčky fotografií je splatná až po odovzdaní fotografií. Fotografie si môžete vyzdvihnúť osobne – podľa dohody – buď v ateliéri alebo operatívne aj inde, poštou – posielam buď na dobierku, príp. po prevode na účet.

Cenník je k dispozícii na mojej internetovej stránke, konečnú cenu aj s prípadným doplatkom za fotografie nad rámec balíčka vám vždy oznámim pred odovzdaním hotovej zákazky.

Na niektoré typy fotografovania vyžadujem dopredu rezervačný poplatok na daný termín (svadobné fotografovanie). Tento poplatok je nevratný, v prípade zrušenia termínu.

 

AKO SA OBJEDNAŤ NA FOTOGRAFOVANIE

Uprednostňujem rezerváciu termínu telefonicky, v prípade objednávky prostredníctvom e-mailu alebo správy mi vždy potvrďte, že súhlasíte s daným dátumom aj časom fotografovania. Pokiaľ vám navrhnem konkrétny termín a vy mi naň nereagujete, považujem to ako negatívnu odpoveď a termín posuniem inému záujemcovi.

 

KEDY SA DOSTAVIŤ NA FOTOGRAFOVANIE

Objednávam vždy na určitý čas, v rámci možností akceptujem, ak sa dostavíte o 5 – 10 minút skôr/neskôr. Maximálna doba fotografovania je uvedená pri jednotlivých balíčkoch a bez predošlej dohody ju nepredlžujem, kvôli ostatným zákazníkom. Ak sa vaše meškanie predĺži na viac ako 20 minút bez vášho telefonického vysvetlenia, som oprávnená fotografovanie zrušiť.

 

AKO PREBIEHA VÝBER FOTOGRAFIÍ A KEDY ICH DOSTANETE

Po fotografovaní si od vás vypýtam mailový kontakt, kde vám do 5 – 8 dní zašlem ukážky nafotených záberov. Vy mi potom pošlete váš výber – záleží na vás, či si vyberiete presný počet fotografií podľa určitého balíčka, alebo viac/menej záberov. Konečnú cenu vám potom presne napíšem obratom. Po tom, čo mi pošlete váš výber, fotografie ešte upravím (základná retuš) a až potom dávam tlačiť. Dostanete odo mňa vždy digitálne aj tlačené (papierové) fotografie.

Hotový balíček fotiek vám odovzdám do 3 týždňov od môjho obdržania vášho výberu fotografií.

Neupravené a vami nevybraté fotografie NEODOVZDÁVAM a NEARCHIVUJEM. Nežiadajte ich preto odo mňa. Ak vám daná fotografia nestojí za to, aby ste si ju kúpili, nemôžete odo mňa čakať, že vám ju dám zadarmo, je to moja práca, s ktorou mám spojené aj náklady a očakávam za ňu primeranú odmenu...

 

FORMÁT FOTOGRAFIÍ

ktoré odo mňa obdržíte je v pomere 2:3, odovzdávam JPEG-y a to v plnom rozlíšení na USB + aj vo webových rozlíšeniach. Iné formáty neodovzdávam.

 

ÚPRAVA A RETUŠ

každá fotografia, ktorú vám odovzdám prejde aspoň základnou úpravou (jas, kontrast, farebná teplota, doladenie expozície, orezanie…) Tiež používam jemnú retuš – odstránenie vyrážky, škrabanca, modriny, jemné vyhladenie pleti...

Odstránenie vrások, ofiny, „oholenie“ fúzov alebo nôh, vylepšenie proporcií, digitálne vymieňanie pozadia a pod. prosím odomňa nežiadajte. Ide o prácu grafika/ profi retušéra, ja som fotografka a tieto požiadavky vám preto neviem splniť (je to zdĺhavé, časovo náročné a nevyzerá to „uveriteľne“, ak z vás urobím niekoho iného…)

Tiež vás prosím, aby ste na fotografovanie dorazili upravení a oblečení do vecí, o ktorých viete, že v nich vyzeráte dobre. Vlastný vzhľad a vaša nespokojnosť s ním nie je dôvod k reklamácii fotografií.

 

 

ĎALŠIE INFORMÁCIE

v prípade, že sa na fotenie nemôžete dostaviť, dokonca aj v prípade, že sa vám iba nechce, budem veľmi rada, ak mi dáte čím skôr vedieť, svoj čas si vážim…

Každá mnou vytvorená fotografia podlieha môjmu autorskému právu. Všetky fotografie vám najskôr ukážem, odovzdám a ak budem mať záujem o zverejnenie pár z nich na mojej stránke určenej pre propagáciu mojej práce, budem si od vás pýtať súhlas. Ak si z akéhokoľvek dôvodu neželáte uverejniť vaše fotografie, môžete sa spoľahnúť na moju úplnú diskrétnosť. To isté očakávam aj ja od vás a preto budem rada, ak s mojimi fotografiami budete narábať tak, aby ste nejakým spôsobom nepoškodili moje meno (zverejňovanie neupravených náhľadov, pridávanie filtrov, nápisov, orezávanie a rôzne iné úpravy a následné zverejňovanie na internete bez môjho vedomia)

Svadobné fotografovanie je špecifické a platia preň iné podmienky – uvedené na mojej stránke www.svadba.julietfoto.sk